Styrgrupp

Styrgruppen har till uppgift att samordna arbetet i kommunen för att upprätthålla statusen som Fairtrade City.

Styrgrupp för Fairtrade City 

Styrgruppsordförande, kommunstyrelsens ordförande i Munkfors kommun

Mathias Lindquist
Telefon: 0563-54 10 12
E-post: mathias.lindquist@munkfors.se

Fairtrades kontakt, verksamhetschef service Munkfors kommun

Anna Grenholm
Telefon: 0563-54 10 62
E-post: anna.grenholm@munkfors.se

Ambassadörskontakt PRO

Anita Strömberg
Telefon: 070-430 24 81
E-post: birgittajansson39@gmail.com 

Svenska kyrkan/ambassadör diakon Forshaga och Munkfors församling

Joakim Axelsson,
Telefon: 0563-256 81
E-post: joakim.axelsson@svenskakyrkan.se

Turism- och näringslivschef Munkfors kommun

Birgitta Svensson
Telefon: 0563-54 10 80
Telefon: birgitta.svensson@munkfors.se

Fackligt ombud Vision

Jolanta Nowicka
Telefon: 0563-54 11 11
E-post: jolanta.nowicka@munkfors.se 

VD Munkfors förenings- och konferenscenter

Vanja Persson
Telefon: 0563-501 30
E-post: mfkc@telia.com

Kommunikatör

Nathalie Andersson
Telefon: 0563-54 10 08
E-post: nathalie.andersson@munkfors.se

Publicering: 2015-11-26 | Ändrat: 2020-09-18
Sidansvarig: Nathalie Andersson | nathalie.andersson@munkfors.se