Hoppa till huvudinnehåll

SSPF bjuder in föräldrar och andra vuxna till en träff

Är du en förälder eller en vuxen som träffar ungdomar regelbundet? Då är du välkommen att träffa SSPF (skola, socialtjänst, polis och fritid).

SSPF är en samverkan för det brottsförebyggande arbete som fokuserar på problematik som kriminalitet och drogmissbruk hos ungdomar.

Vi informerar om hur vi tillsammans arbetar för att vara ett stöd för barn, unga och familjer i samhället. Möjlighet ges att ställa frågor direkt till polisen, socialtjänsten och skolan. Dessutom får vi besök av Agera Värmland som är med och delar med sig av sitt viktiga arbete.

Detta är en chans att få mer kunskap, knyta kontakter och ställa frågor i en öppen och trygg miljö. Ingen föranmälan krävs. Vi bjuder på kaffe och smörgås.

Var: Munkfors förenings- och konferenscenter
Tid: Tisdag 14 oktober, klockan 18:00–20:00

Publicering: 2025-10-01 | Ändrat: 2025-10-01
Sidansvarig: Erik Lundh | erik.lundh@munkfors.se
Skriv ut