Hoppa till huvudinnehåll

Enkät: Hur upplevdes informationsträffen om ungas liv på nätet

Det var fantastiskt att se så många engagerade föräldrar och andra viktiga vuxna på förra veckans informationsträff om om ungas liv på nätet. Just nu pågår en undersökning om hur deltagarna upplevde kvällen. Deltog du på SSPF-träffen? Svara gärna på vår enkät!

Förra veckan var över 50 personer som tog sig tid att komma för att delta, lyssna och ställa frågor på plats i Munkfors förenings- och konferenscenter under informationsträffen anordnad av SSPF (skola, socialtjänst, polis och fritid) om ungas liv på nätet.

Under kvällen fick vi ta del av värdefull information från polisen och Agera Värmland kring risker och möjligheter med internet, samt från SSPF-samarbetet om hur vi tillsammans arbetar för att stödja barn och unga.

Det är fantastiskt att så många engagerade föräldrar och andra viktiga vuxna tog sig tid att komma för att delta, lyssna och ställa frågor. Just nu pågår en undersökning om hur deltagarna upplevde kvällen. Deltog du på SSPF-träffen? Svara på vår enkät! senast 14 november.

Dokument och länkar

länkar på andra sidor

Publicering: 2025-10-24 | Ändrat: 2025-10-24
Sidansvarig: Erik Lundh | erik.lundh@munkfors.se
Skriv ut