Styrgrupp

Styrguppen har till uppgift att samordna arbetet i kommunen för att upprätthålla statusen som Fairtrade City.

Styrgrupp för Fairtrade City samt kontaktuppgifter:

Mathias Lindquist, styrgruppsordförande, kommunstyrelsens ordförande Munkfors kommun mathias.lindquist@munkfors.se, 0563-541012

Anna Grenholm, Fairtrades kontakt, verksamhetschef service Munkfors kommun, anna.grenholm@munkfors.se, 0563-541062

Anita Strömberg, ambassadörskontakt Pensionär PRO, birgittajansson39@gmail.com 070-4302481

Joakim Axelsson, Svenska kyrkan/ambassadör diakon Forshaga och Munkfors församling joakim.axelsson@svenskakyrkan.se 0563-256 81

Birgitta Svensson, näringslivskontakt turism- och näringslivschef Munkfors kommun, birgitta.svensson@munkfors.se 0563-541081

Monica Sonesson-Olsson, fackligt ombud Vision, monica.sonesson-olsson@munkfors.se 0563-541111

Anna Lindbäck, kommunikatör Munkfors kommun, anna.lindback@munkfors.se 0563-541008

Mari Högqvist, studieansvarig ABF, mari.hogqvist@abf.se 010-709 97 58

Vakant konferensansvarig VD Munkfors förenings- och konferenscenter mfkc@telia.com 0563-501 30

Vi adjungerar följande vid behov eftersom de ha svårt att hinna delta:

Patrik Karlsson, butikschef COOP Munkfors, patrik.karlsson@konsumvarmland.se 0563-53330

Calle Martinsson, butiksägare ICA Supermarket Munkfors, calle.martinsson@supermarket.ica.se 0563-51330

Farzin Raissi, företagare FarInn62. info@farinn62.com 0563-50007

Publicering: 2015-11-26 | Ändrat: 2017-05-18
Sidansvarig: Anna Lindbäck | anna.lindback@munkfors.se